מהי מידת היעילות של קונדומים?

קונדומים איכותיים שנעשה בהם שימוש כהלכה הם דרך בטוחה מאוד למניעת הריונות לא רצויים ומחלות המועברות במגע מיני. יעילות הקונדום תלויה במידה רבה באופן השימוש בו. קונדומים מיוצרים בהתאם לתקנות בטיחות ולתקני איכות מחמירים. אם קונדום נקרע או מחליק, הסיבה לכך היא כמעט תמיד שימוש לא נכון. לכן עדיף להתאמן קודם בהלבשת הקונדום, בעיקר אם אין ניסיון קודם. בנוסף לאופן השימוש, יש לקחת בחשבון גם את תאריך התפוגה ותנאי אחסון נאותים, כדי למנוע נזק או קריעה של הקונדום. כמו כן, כדי למנוע הריונות לא רצויים ומחלות המועברות במגע מיני, יש להשתמש במידת הצורך, יחד עם הקונדומים, רק בחומרי סיכוך על בסיס מים ושאינם שומניים (ראו שאלה נפרדת בעניין).

 

קראו עוד...

מהן מידות האורך והעובי של קונדומים בפועל?

הקונדום אלסטי מאד ומתאים את עצמו באופן טבעי ובמידה רבה לגודל הפין. הקונדומים שלנו מיוצרים בהתאם למידות התקן האירופי ISO 4074: אורכם 170-‏180 מ"מ, רוחבם כ-53 מ"מ (כשהקונדום פרוס ושטוח) ועובי הדופן כ-0.06 מ"מ. לכן, כל הקונדומים ממגוון המוצרים של R3 דקים בהרבה מהעור האנושי. למעוניינים ולמפרגנים, קיים גם קונדום XL, גדול במיוחד.

קראו עוד...

האם קונדומים פוגמים בהנאה?

המחשבה שקונדום פוגם בהנאה היא סובייקטיבית לחלוטין. אפשר לשלב את לבישת הקונדום במשחק המקדים, כך שהיא הופכת לחלק מהאקט הארוטי. קונדומים מתאימים לצרכי המשתמש וניתן לגוון באמצעותם את יחסי המין, קונדומים דקים במיוחד יעניקו תחושה טבעית יותר, קונדומים מחוספסים יכולים להגדיל את התחושה והגירוי של בת הזוג ועוד... ההשפעה של הריון לא רצוי, מחלות מין או הידבקות בנגיף ה-HIV על איכות החיים, גדולה הרבה יותר מההשפעה האפשרית של קונדום דק במיוחד, על קיום יחסי המין.

קראו עוד...

מהו תאריך התפוגה של הקונדום?

תאריך התפוגה מודפס תמיד הן על האריזה החיצונית והן על העטיפה האטומה של כל קונדום. לאחר אריזתם, קונדומים נשמרים בדרך כלל ארבע שנים. יש לוודא תמיד שלא להשתמש בקונדום שפג תוקפו.

קראו עוד...

האם קונדומים יכולים להיקרע?

כן, אבל שימוש נכון והתנהגות אחראית שלך ושל בת/בן הזוג שלך, כולל שמירה על תנאי אחסון ובדיקת תוקף הקונדום, ימנעו מצב כזה מלכתחילה. בהתאם לתקן 4074 ISO, על כל קונדום לעמוד בבדיקה שבמהלכה דוחסים לתוכו 18 ליטר של אוויר מבלי שיתפוצץ.

קראו עוד...

האם אפשר להשתמש בקונדומים במין אוראלי?

בהתאם לתקן האירופי, קונדומים הם מוצרים רפואיים המיועדים לשימוש אך ורק ביחסי מין וגינאליים. אם נעשה שימוש בקונדום במסגרת מין אוראלי, גדל הסיכון שייגרם לו נזק כתוצאה ממגע עם השיניים, פירסינג, גשר אורתודנטי ועוד.
קראו עוד...

כיצד עליי לאחסן קונדומים?

יש לאחסן קונדומים במקום קריר, יבש ומוגן מפני חום וקרני שמש ישירות. על האריזה של קונדומים איכותיים מפורטות הוראות האחסון. תאריך התפוגה מודפס הן על האריזה החיצונית והן על העטיפה האטומה של כל קונדום. ודאו תמיד שאינכם משתמשים בקונדום שפג תוקפו. במקרה של התעלמות מהוראות האחסון או מתאריך התפוגה, יש לקחת בחשבון ירידה אפשרית ביעילות של הקונדום. לאחר אריזתם, קונדומים שאוחסנו בתנאי אחסון נכונים יכולים להישמר לתקופה של עד ארבע שנים.
קראו עוד...

האם ניתן להשתמש בקונדומים יחד עם חומרי סיכוך?

ניתן להשתמש בחומרי סיכוך על בסיס מים המאושרים על ידי היצרן לשימוש עם קונדומים, כמו חומרי הסיכוך מסדרת R3. אין להשתמש יחד עם קונדומים, בחומרי סיכוך על בסיס שמן, כמו, לדוגמה, וזלין, שמן תינוקות, תחליב גוף, שמן עיסוי, שמן בישול ועוד. מוצרים אלה עלולים לפגום בקונדום ולגרום לקריעתו.
קראו עוד...

האם אפשר להשתמש בקונדומים יחד עם אמצעי מניעה אחרים?

אין סיבה שלא להשתמש בקונדומים בשילוב עם אמצעי מניעה אחרים, כמו גלולות למניעת הריון ודיאפרגמה, כל עוד אמצעי המניעה הנבחר מסומן כ"מתאים לקונדום". לכן, חשוב להקפיד ולקרוא את ההוראות המופיעות על גבי המוצרים.

קראו עוד...

האם מותר להשתמש בשני קונדומים יחד?

אין צורך בכך. בשימוש נכון, קונדום אחד מעניק הגנה מספקת. לשימוש בשני קונדומים במקביל עלולות אף להיות השפעות שליליות. שימוש בשני קונדומים מגביר את הסיכון להחלקת הקונדום ועלול לגרום למתיחה ולחיכוך בין הקונדומים, שיובילו לקריעתם.

קראו עוד...

איך אני נפטר מקונדומים משומשים?

קונדום מיוצר מלטקס טבעי ולכן מדובר במוצר טבעי. הוא מתפרק בעזרת אור וחמצן ולכן אפשר להשליכו לאשפה. אין להשליך קונדומים משומשים לשירותים, שכן הם עלולים לגרום לסתימות.

קראו עוד...

האם כל אחד יכול להרשות לעצמו קונדומים?

כן. קונדומים עולים בדרך כלל פחות מ- 4 ₪ ליחידה. בהשוואה לעלות של כוס בירה או כרטיס לקולנוע, מחיר הקונדומים בהחלט סביר.

קראו עוד...

יש גם קונדום נשי?

כן, אבל הקונדום הנשי לא באמת "תפס" ומלבד זאת, קונדום הוא הרי מוצר המיועד לנשים ולגברים כאחד.

קראו עוד...

האם אפשר להשתמש בקונדומים במקלחת או באמבטיה?

באופן כללי, בהחלט. כל דבר הולך. עם זאת, מים עלולים להשפיע על איכות הקונדום לאחר זמן מה. כתוצאה מכך, כל קונדום ייעשה פחות יעיל ככל שתישארו זמן רב יותר במים. מוצרים לאמבטיה, ובמיוחד שמנים אורגניים, משפיעים על כוח המתיחה של הקונדומים ומפחיתים את יעילותם במניעת הריונות לא רצויים ומחלות מדבקות. בנוסף, התנועה במים עלולה להשפיע על ההתאמה הנכונה של הקונדום.

קראו עוד...

מה הכוונה ב"טעמים"?

המונח "טעמים" מתייחס אך ורק לריחות של הקונדומים – ולא לטעם שלהם.

קראו עוד...

מה עליי לעשות אם אני חושד שאני אלרגי?

קונדומים בדרך כלל אינם משפיעים על גוף האדם ואינם גורמים לתופעות לוואי. יחד עם זאת, במקרה של רגישות, עליך להתייעץ עם רופא כדי שיבדוק אם אתה אלרגי לחומרים מסוימים.

קראו עוד...

היכן מיוצרים קונדומי R3?

קונדומי R3 מיוצרים בגרמניה ע"י חברת Mapa, חברת הקונדומים הגדולה בגרמניה. הקונדומים מיוצרים בשיטות העדכניות ביותר ועומדים בדרישות המחמירות ביותר של התקן האירופאי ( ISO 4074). כל קונדום עובר בדיקות אלקטרוניות מקיפות המבטיחות את תקינותו ואיכותו הגבוהה.

קראו עוד...